Dlaczego warto zainwestować w szafę wnękową?

Szafa wnękowa jako sposób na zagospodarowanie przestrzeni

Nie ma znaczenia, czy mamy przestronny dom, czy gnieździmy się z rodziną w ciasnym mieszkanku. Wiosną musimy gdzieś schować grube zimowe ubrania, a jesienią bezpiecznie przechować sprzęt sportowy, którego używaliśmy latem. Szafa wnękowa to optymalne rozwiązanie tego problemu - oferuje bowiem przestrzeń do składowania nieużywanych rzeczy, nie zajmując przy tym miejsca w pokoju.

W niemal każdym mieszkaniu znajdzie się jedna czy dwie niezagospodarowane wnęki czy puste miejsca pod schodami. Możemy uczynić je użytecznymi, instalując w nich  szafy wnękowe . W ten sposób stworzymy dodatkowe przestrzenie do przechowywania rzeczy. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż korzystanie z szaf wolnostojących, które zajmują wiele przestrzeni w pokoju.

Szafa wnękowa jako ozdoba wnętrza

Rynek oferuje liczne szafy wnękowe o zróżnicowanej estetyce. Składając zamówienie, możemy wybrać preferowany materiał wykonania, a także kolor i wykończenie naszej szafy. Krótko mówiąc - możemy dopasować jej wygląd do stylistyki wnętrza, w którym zostanie zamontowana. Jeżeli pociąga nas styl retro - wybierzmy drzwiczki harmonijkowe lub szafę o tradycyjnych drewnianych skrzydłach. Jeżeli wolimy nowoczesne rozwiązania, możemy zdecydować się na eleganckie drzwi przesuwne z płyty bambusowej lub szkła o dowolnym kolorze. Jeżeli planujemy umieścić szafę w sypialni lub garderobie, dobrym pomysłem będzie zamówienie takiej o lustrzanych drzwiczkach. Nie tylko pozwoli nam to wygodnie się przeglądać, lecz także zwiększy optycznie przestrzeń w pomieszczeniu.

Możliwości, jakie daje szafa wnękowa

W odróżnieniu od szaf wolnostojących, których wnętrza zazwyczaj zostały już zaaranżowane przez producenta, szafę wnękową możemy zagospodarować tak, by odpowiadała naszym indywidualnym potrzebom. Możemy wypełnić ją półkami i szufladami lub umieścić w niej drążki do wieszania ubrań czy wysuwane pojemniki na buty. Pozwoli nam to przechowywać dobytek w dyskretny, a zarazem w pełni zorganizowany sposób.